YouTube provedl ohlášené změny ve vzhledu kanálů

17.05.2013 10:39:00

Ke dni 15. května Google provedl ohlášenou změnu vzhledu YouTube kanálů. Tato změna výrazně ovlivní především firemní profily, jejichž administrátoři nyní budou muset počítat s novými možnostmi personalizace kanálu a správy jeho obsahu. Podle českého zastoupení YouTube je hlavním cílem provedených změn větší důraz na uživatelské prostředí.

Na českých kanálech si změny můžete už nyní prohlédnout například na jednom z nejsledovanějších domácích kanálů T-Mobile CZ, který pro klienta dlouhodobě spravuje SYMBIO Digital. V agentuře se také chystá redesign kanálu značky Magnesia, na kterém momentálně běží custom gadget pro filmový Magnesia Duel.

Zásadní změnou pro firemní účty je zavedení tzv. channel artu (přizpůsobitelného vizuálu), který nahrazuje dosavadní celoplošný branding kanálu. Channel art bude nově pouze v horní části kanálu v podobě jakéhosi leaderboardu a bude se automaticky přizpůsobovat na základě zařízení, ze kterého uživatel kanál prohlíží, a rozlišení jeho displeje.YouTube v tomto případě doporučuje pracovat s vizuály v rozlišení 2560×1440 pixelů (kvůli televizním obrazovkám), které bude systém automaticky ořezávat až na minimálních 1546×423 pixelů. Rozlišení je záměrně až dvojnásobně vyšší pro kompatibilitu s moderními retina displeji.

Výrazné změny se dočká i ovládací rozhraní, kdy nově je možné veškerý obsah roztřídit do tzv. shelves. Nabízí se tak více možností pro práci s playlisty, se seznamy nejoblíbenějších videí, nebo pro tagování obsahu.

Uživatelům, kteří zatím nesledují kanál vaší značky, můžete jako uvítání přehrát zvláštní welcome video. To představuje zajímavou možnost pro cílené nabírání nových subscriberů a připomíná starší praxi landing pages na Facebooku.

Tyto změny se zatím nedotkly kanálů, které využívají tzv. custom gadget, neboli kompletně vlastní vzhled. Jejich správci mají čas na migraci až do 29. června. Custom gadget musí být k tomuto dni SSL compliant, s doporučením na přechod z Flashe k HTML 5. V opačném případě YouTube nezaručuje správné fungování kanálu.

 

Facebook

pruh_loga_agentur_2_copy

Správa webu WebMotion
Redakční systém | E-mail marketing | SEO a internetový marketing